• Türkçe
  • English

►Bölüm Başkanı Mesajı

► Akademik Kadro

► Akademisyen Araştırmaları

►Bölüm Çalışmaları


Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi


► Fotoğraflarla İletişim Fakültesi

► Fotoğraflarla Reklam Tasarımı ve İletişimi  Bölümü

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü; yerel olduğu kadar küresel düşünebilen, en az bir yabancı dile hakim, reklam endüstrisinin ihtiyaçlarına uygun, yaratıcı, yetenekli, çağdaş ve demokratik bireyler mezun etmeyi hedefliyor. Küresel şartlar düşünüldüğünde, zamanı yakalamak, en önemli unsurlardan biri haline gelmiştir. Bundan hareketle bölümün temel misyonu, öğrencilerini kendi yetenek ve tercihleri doğrultusunda reklamcılık mesleğinin uzmanlık dallarına yönlendirmektir. Bu misyon doğrultusunda, teorik derslerin yanı sıra özellikle reklam endü strisinin önde gelen isimlerini derslerde ağırlamak ve ajanslardan alınan briefler çerçevesinde öğrencilerin gerçek projeler üzerinde çalışmasını sağlamak, bölümün önem verdiği uygulamalar arasında yer alıyor.
Fakültemiz bünyesinde bulunan İletişim Ajansı çatısı altında buluşan öğrenciler, ortak projeler üreterek ulusal ve uluslararası yarışmalarda  yer alıyor, aldıkları ödüller sayesinde mesleki geleceklerine bugünden yatırım yapma fırsatını yakalıyorlar.


Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi


ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız reklam ajansları, medya planlama ajansları, işletmelerin reklam, pazarlama bölümleri ve kurumsal iletişim departmanlarında iş olanakları buluyor.

►Mezunlarımız


 

► Tercih Robotu    

 Tanıtım Filmi  

 E - Broşür                

► Kontenjan ve Puanlar   

► Başvuru Koşulları                                                  

► Burs Olanakları                                       

► Konaklama

► Sıkça Sorulan Sorular

► Kayıt

► Ücretler                                                   

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı

 


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Bölümümüz

          


 

 

paylaş