• Türkçe
  • English

►Bölüm Başkanı Mesajı

► Akademik Kadro

► Akademisyen Araştırmaları

►Bölüm Çalışmaları


Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi


► Fotoğraflarla İletişim Fakültesi

► Fotoğraflarla Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, iletişim teknolojilerinin insanların arasındaki fiziksel uzaklıkları ortadan kaldırdığı günümüz dünyasında nitelikli iletişimi ve kurumların itibarını yönetebilecek bireyler yetiştiriyor. Bugün Türkiye’de öğrencilerin en çok tercih ettiği bölümler arasında yer alan Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, ulusal ve uluslararası düzeyde kendini kanıtlamış akademisyenlerden ve sektörün önde gelen isimlerinden oluşan kadrosuyla 400’ü askın öğrenciye eğitim veriyor ve her geçen yıl artan yurt içi ve yurt dışı etkinlikler ve ödüllerle başarılarını sürdürüyor. Kurumların güvenilirliğinin ve itibarının giderek daha fazla önem kazandığı günümüzde stratejik düşünme yeteneğine sahip ikna edici iletişim eğitimi almış, ekip çalışmasına yatkın, kriz dönemlerinde yaratıcı düşünme becerisini kullanabilecek halkla ilişkiler profesyonellerine duyulan gereksinim de giderek artıyor. Bu düşünceyle,bölüm olarak yaratıcı, üretken, özgüven sahibi, etik kurallara bağlı, bireysel ve sosyal sorumluluklarının bilincinde bireyler olarak toplumda yerlerini alacak mezunlar yetiştirme görevini üstleniyoruz.


Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi


ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız; şirketler, sivil toplum örgütleri, siyasal kuruluşlar, kamu kurumları ve medya kuruluşlarının halkla ilişkiler, kurumsal iletişim, pazarlama departmanları ile halkla ilişkiler ajansları, reklam ajansları, sosyal medya ve dijital pazarlama ajanslarında görev alıyorlar.

►Mezunlarımız


 

► Tercih Robotu    

 Tanıtım Filmi  

 E - Broşür                

► Kontenjan ve Puanlar   

► Başvuru Koşulları                                                  

► Burs Olanakları                                       

► Konaklama

► Sıkça Sorulan Sorular

► Kayıt

► Ücretler                                                   

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı

 


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Bölümümüz

          


 

paylaş