Bölüm Çalışmaları

 

Bölümümüz öğrencilerinden oluşan Atelier Root ekibinin hazırlamış olduğu "Genderless" sergisi, 7-17 Mayıs tarihleri arasında Güzel Sanatlar Fakültesi Binası 5. katta sanatseverlerin beğenisine sunulmuştur.

 

 

 

Bölümümüz tarafından düzenlenen "Analogdan Dijitale Tasarım" sergisi 2-10 Mayıs 2019 tarihleri arasında Güzel Sanatlar Fakülte Binası 5. Kat sergi alanında yer almıştır

2 Mayıs 2019 Saat: 11:00 itibariyle açılışı yapılan sergi, bölümümüz hocalarından Öğr. Gör. Zafer Erdinç Akın'ın 45 yıllık mesleki tecrübesiyle tasarımın geçirdiği değişimlere tanıklık etmemizi sağlamıştır.

 

 

Her dönem olduğu gibi 2019 Bahar Dönemi de 11-15 Mart tarihleri arasında "Tasarımda Bahar Buluşmaları" kapsamında sektörde lider konumda olan şirketler, şirket yöneticileri ve tasarımcıları ağırladık. Bu tarihler aralığında her gün 13:30-16:00 arasında seminer ve workshop yapılmıştır. Bu etkinlikteki katılımcılarımız;

  • Necmi YALÇIN; "Karakter Tasarımı ve Uygulama Alanları"
  • Sedat GİRGİN; "İllüstrasyonun Kullanım Alanları ve Serbest Çizerlik
  • Davut TOY, Efe GÖKSEL, Onur OKUR; "Film Yapımına Giriş / Projede İş Akışı / Başlangıçtan Teslim Tarihine Kadar Bir Projeye Genel Bakış"
  • Dilek ZEHİR, Fatih ATAMAN; "TV Haberciliğinde Görselleştirme"
  • Bülent ARABACIOĞLU; "Panoromik Karikatür"